Sonett - ekodrogerie šetrná k vašemu zdraví i k přírodě

Většina žen má ráda ve své domácnosti čisto a uklizeno. Zářící podlahy, bělostné voňavé prádlo, čisté nádobí. Úklid domácnosti není nic lehkého a vezme si to svůj čas. Správná péče o domov tkví také ve výběru těch správných a účinných čistících prostředků. Mnoho lidí používá čistící prostředky, které sice kvalitně umyjí vaše nádobí a postarají se o byt, zdaleka však nejsou šetrné k životnímu prostředí, vodě ani k vašemu zdraví. Některé z nich jsou používány každodenně a velkou měrou se podílí na znečištění vodních zdrojů. Proto je důležité, aby čistící prostředky, které používáme, byly jednoduše rozložitelné a ekologické.

Volba ,,chemikálií“, které se stanou součástí našeho domova, je jen na nás. Většina lidí sáhne po obyčejných čistících prostředcích z pultů supermarketů, které ovšem přírodě příliš neprospívají. Existují ale i jiné možnosti - prostředky, které jsou rychle a snadno rozložitelné, vyrobené z přírodních rostlinných látek, a které nezatěžují vodní koloběh.
Jednou ze společností, jejíž cílem je čistota ve vaší domácnosti a zároveň šetrný přístup k přírodě, je německá kosmetická firma Sonett.

sonett1.jpg

Sortiment firmy Sonett zahrnuje řadu klasických a tekutých mýdel, prací prášky, dezinfekční prostředky, výrobky pro alergiky a také krémy na ruce. Prostředky SONETT jsou vyjímečné tím, že jsou snadno a zcela biodegradabilní. V odpadních vodách se zcela rozloží během pár dní. Všechny tenzidy v jejích výrobcích (aktivní mycí látky) pochází z rostlinných produktů, nepoužívají potenciálně škodlivé látky běžně užívané při výrobě konvenčních prostředků, jako jsou například suroviny z ropy, fosfáty, optické zjasňovače, syntetické vonné látky, konzervantyv a barviva.
Firma SONETT nepoužívá ani enzymy nebo neionické tenzidy, žádné petrochemické látky (vyrobené z ropy) ani vonné látky, barviva, konzervační prostředky či aktivátory bělení.
Při produkci surovin pro výrobu, ani při samotné výrobě v SONETTU nebyly použity testy na zvířatech, genetické modifikace, nanotechnologie.

Velká část rostlinných mýdel SONETT, alkoholu a vonných esenciálních olejů pochází z produktů ekologického nebo bio-dynamického zemědělství, případně z volného sběru. Vůně produktů jsou vytvořeny kombinací přírodních éterických olejů, více než 95% použitých éterických olejů jsou v bio kvalitě.

Firma SONETT se řídí antrposofickými pravidly, proces výroby i produkty lze označit za biodynamické - produkty jsou obohaceny o harmonizovanou vodu (pravotočivě vířená) a dále o směs energeticky silných příměsí (vavřín, olivový olej, popel z růží, kadidlo, zlato a myrha) rytmizovaných v oloidu. Provoz firmy SONETT využívá energii z malé vodní elektrárny a zelenou energii Greenpeace, spoluprovozuje také výtopnu na štěpku. SONETT spolupracuje s chráněnou dílnou, jejíž klienti zajišťují především polep produktů etiketami.

sonett_produkty1.jpg

Přestože prostředky SONETT neobsahují agresivní chemikálie, jsou velmi účinné. Vysoké kvality je dosaženo dlouholetým vývojem a výběrem osvědčených přírodních složek. Proto jsou čistící schopnosti prostředků SONETT stejné a často i lepší než u konvenčních produktů velkých firem.
Výrobky SONETT jsou díky svému složení vhodné také pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou.
SONETT je nositelem čtyř certifikací: ECOGARANTIE, EcoControl, STOP CLIMATE CHANGE, Vegan Society (s výjimkou SONETT wool care, SONETT žlučové mýdlo, SONETT podlahový čistič).

Ve středu 1.6. si nenechte ujít akci slevu 10 procent na ekodrogerii Sonett. Jedná se o německou drogerii nejvyšší kvality, maximálně ekologickou a bez živočišných složek. Vybírat můžete 1.6. se speciální desetiprocentní slevou zde:
Produkty Sonett Bioobchod.cz

Více informací o společnosti SONETT i jejich produktech získáte na webových stránkách www.sonett.cz
nebo www.bioobchod.cz