kosmetika

Jste milovníci kávy? Pak vám přidáme další důvod proč tento nápoj bohů milovat ještě více. Kávová zrnka totiž umí nejen doslova dodat čerstvou mízu do žil, ale také neuvěřitelně rozjasnit, osvěžit a omladit pleť a skvěle působí proti vráskám. Hrníček ranní kávy tak dostává úplně nový rozměr.

Pořad České televize Kouzelné bylinky provoní vaše obývací pokoje každou neděli v podvečer. Moderátorka Simona Tancerová vás v každém díle zavede do světa bylinkářů, zahrad, vaření a léčení. Pojďte se o Simoně i Kouzelných bylinkách dozvědět více.

,,Vyčistit zuby a spát !“ ,,Máš už vyčištěné zuby? Dýchni na mně.“ Tyto a podobné věty jsme v dětství slýchávali často.Čistění zubů není v dětství zrovna oblíbená činnost. Pro některé není oblíbená ani v dospělosti, přesto však většina dospělých má ke svým zubům více zodpovědnosti a té učí i své děti. A je to dobře, protože čisté zuby jsou jednou z prevencí zubního kazu a následných nepříjemných a bolestivých obtíží.

Mýdlo je ta nenápadná voňavá věc, která nás provází od narození téměř na každém kroku. Napadlo Vás někdy, jaký je původ a historie hmoty, jež vzniká jednoduchou reakcí tuku a hydroxidu sodného za působení tepla? Půjdeme-li totiž po stopách mýdla, cesta nás zavede až k počátkům naší civilizace.

Každá žena chce mít krásné, zdravé a zářivé vlasy a každá žena jednou za čas zatouží po změně. Prvním krokem jsou často vlasy – střih a nebo barva. Pokud máte chuť na změnu barvy a chcete zůstat v souladu s přírodou, skvělou volbou pro vás mohou být španělské přírodní barvy NATURTINT. Máte z čeho vybírat, značka totiž nabízí více než 30 odstínů. Navíc jsou barvy maximálně šetrné jak k vaší pokožce a vlasům, tak i k životnímu prostředí.

Rozmarýn je rozveselující a prohřívající bylinka s širokým využitím jak v kuchyni, tak v lidovém léčitelství a kosmetice. Je to stále zelený vytrvalý keř, který může dorůstat až do výšky sto padesáti centimetrů. Využívají se především jeho úzké tmavě zelené listy, které po rozedmutí krásně voní.