zdraví

Největším orgánem lidského těla je kůže, která má – ač si to mnohdy neuvědomujeme – nejen senzorický význam pro vyhodnocování vjemů jako jsou chlad, teplo či vlhko, ale také přináší ochranu celému tělu, kterémuposkytuje přirozený ,,obal“ a chrání tak i veškeré vnitřní orgány a svaly. Kůže chrání vše, co je vevnitř, ale co chrání samotnou kůži?

Podpořme značky na našem trhu, kterým není lhostejná etika, životní prostředí a principy trvalé udržitelnosti. Takové firmy vyšlapávají cestu modernímu přirozenému obchodu, kterému leží na srdci potřeby celé planety.

Díky celé řadě pozitivních vlastností je kokosový olej opravdovou ,,super potravinou.“ :) Použít se dá ve spoustě chutných receptů v kuchyni, tak i pro kosmetické účely.

Pobyt v přírodě je balzámem na duši. Dýchající zelené lesy, třpytivá měkká tráva, která láká k odpočinku. Ovšem lesy i louky mohou představovat nebezpečí. Všudypřítomný hmyz dokáže být hodně nepříjemný a navíc může být nositelem velice zákeřných a nebezpečných infekčních onemocnění. Mezi nejobávanější nositele infekčních onemocnění patří klíště, ale zkomplikovat život mohou také komáři a další hmyz.

Naše cykličnost je přímo spojena s naším tělem. A proto kromě nějakých konceptuálních znalostí, je důležité být si vědom svého vlastního těla a sledovat jeho potřeby. Protože však tělo je chrámem Ducha, tak vyznat se ve své cykličnosti znamená nejen pochopit své fyziologické a emocionální potřeby, ale též spirituální. Jinými slovy, cyklické změny, které žena může prožívat, zasahují do smyslnosti, tvořivosti, sexuality a spirituality každé z nás.

Chronická rýma, zahlenění, kožní a trávící problémy, povlak na jazyku, bolesti břicha, nadýmání, akné, padání vlasů, tvorba lupů, oslabení imunity, tvorba zánětů, vaginální obtíže, apatie, deprese – všechny tyto zdravotní problémy mohou být způsobeny kvasinkami.

Celulitida trápí mnoho žen a dívek a hlavně na jaře se jí dostává více pozornosti. Jaro předchází létu - období plavek a tak ženy hledají způsoby, jak se celuitidy zbavit. Pomerančová kůra je komplexnější záležitostí a tak většinou nepomohou pouze kosmetické přípravky, gely a emulze, které ženy horlivě nakupují. Svou roli zde totiž ve vehlkém hraje lymfatický systém, strava, očista těla a zdraví orgánů. Pojďme se na celulitidu podívat zblízka.

Imunita - základ zdraví

Jste neustále nachlazení, unavení a malátní? Často se potýkáte s kašlem, rýmou, kožními alergiemi nebo chronickými záněty? Pak svůj aktuální stav těla nepodceňujete a začněte jej okamžitě řešit. Příznaky a neduhy výše uvedené poukazují na sníženou imunitu a obranyschopnost organismu.