Přípravy na ples? Na tohle nezapomeňte!

Každá žena se chce na plese či společenské akci cítit jako princezna, kterou si všichni s oblibou prohlíží. Právě proto jsou u dam jejich přípravy na ples tak důkladné a propracované do posledního detailu. Na co vše byste u příprav na ples měli myslet?

Výběr šatů
Šaty na ples vybírejte vždy pečlivě, aby lichotily vašim křivkám. Není totiž nic horšího, než špatně padnoucí, a tedy nepohodlné plesové šaty. Pokud je vaše postava plnoštíhlá a trápí vás faldíky a špíčky, vyhněte se šatům s korzetem. Většímu bříšku sluší zdobený vrchní díl šatů, který odvede pozornost, splývavá sukně a véčkový výstřih. Chlapeckým postavám zase perfektně sednou vykrojená holá záda, která upoutají oči všech okolo na sexy netradiční výstřih. Velká ramena zachrání asymetrické výstřihy či společenské šaty na jedno rameno, které hrudník opticky zeštíhlí stejně, jako véčkový výstřih. Širším bokům zase sluší dlouhé splývavé sukně s áčkovým střihem a zvýšený, zdůrazněný pas.

Společenské šaty

Ať už vybíráte společenské či svatební šaty, vždy vám skvělý výběr dopřejí svatební salony a půjčovny, kterých je v každém větším městě spousta. Nezapomínejte ani na své drahé polovičky. Ženichovi obstarejte skvěle padnoucí pánský oblek, ve kterém se bude cítit opravdu pohodlně a zároveň bude vypadat jako dokonalý gentleman.

Slavnostní líčení
Obecně platí, že slavnostní líčení by mělo být o něco výraznější, než klasické denní líčení. Záleží však vždy pouze na vás, v jakém typu líčení se vy sama cítíte nejlépe, a co vám nejvíce sluší. Na ples můžete zkusit také trochu extravagance ve formě kouřového líčení s černou linkou či prodloužení řas, které vám vytvoří sexy kočičí pohled. Plesové líčení můžete vytvořit doma, pokud si však nejste jisté, navštivte kosmetický salon, kde vám s plesovým líčením rádi poradí.

Účes
Společenský účes nemá plnit funkci pouze okrasnou. Jeho styl by měl především ladit k vašim šatům a k jejich stylu či barvě, mimo to by však měl být také pohodlný a dostatečně pevný tak, aby vydržel tanec až do ranních hodin. U dlouhých splývavých šatů se doporučuje mít také dlouhý a volný účes. Pokud máte bohatě zdobený dekolt, nechte jej vyniknout a vlasy sepněte do vysoko vyčesaného drdolu. Plesový účes přizpůsobte také hustotě vašich vlasů. Nemusíte se bát, že by vaše vlasy byly pro společenský účes příliš krátké. Dnes se dá vykouzlit slušivý a vhodný účes, ve kterém budete zářit, pro všechny délky vlasů.

Buďte na plese za elegantní dámu a samotné přípravy si užijte na maximum!