Kávová zrnka pro rozjasnění pleti

Kávová zrnka obsahují antioxidanty, které chrání pleť proti škodlivým volným radikálům, jež ji oslabují a způsobují unavený vzhled, stárnutí a tvorbu vrásek. Káva navíc zavírá póry a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Nejvhodnější je využít mletá kávová zrnka, která zůstávají na dně hrníčku nebo ve vaší kávové mašince. Samozřejmě záleží i na typu kávy, nejvhodnější je kvalitní mletá bio káva, instantní směsi samozřejmě pro speciální péči o pleť vhodné nejsou, i když k pití jsou výborné (například Café au Lait Bio Naturata).

Kávu můžete použít na pleťovou masku, peeling nebo při péči o vlasy. Kávovou kůru můžete zkombinovat s dalšími přírodními ingrediencemi jako jsou přírodní oleje, cukr, sojový jogurt, vanilka čokoláda, kakao. Vyberte si některý z následujících receptů a máte-li chuť experimentovat s přírodními surovinami, jen do toho.
A nezapomeňte – součástí kosmetické kůry je i příjemná chvilka strávená pitím voňavé mleté kávy. :)

Just Coffee peeling

Jednoduchá varianta pokud se vám nechce nic moc vymýšlet. Prostě si po dopití kávy (třeba Kaffa) nechte na dně hrníčku trošku logru – buď jemně mletého nebo středně mletého, záleží co vám bude více vyhovovat a vzniklou kávovou hmotu si rozetřete na obličej – pozor na oči. Jemně si tvář zrníčky třete a pak kávu nechte na obličeji ještě asi 15 minut. Poté se důkladně omyjte a natřete obličej přírodním olejem nebo krémem dle vašeho typu pleti.

Kávový peeling speciál

Smíchejte 3 lžíce kávových zrnek se dvěma lžičkami třtinového cukru, přidejte trošku mandlového oleje, olivového oleje, konopného oleje (tak aby směs byla dostatečně konzistentní a šla roztírat po obličeji) a pár kapek levandulového éterického oleje. Naneste masku na obličej, trošku opět tvář ,,peelingujte“ a nechte působit asi 15 minut. Pak důkladně umyjte.

peeling_girl.jpg

Tělový peeling Káva a sůl nad zlato

Smíchejte hrnek mleté kávy s ¼ hrnku kvalitní mořské soli, přidejte asi 1-2 lžíce přírodního oleje – konopný, olivový, mandlový, špetičku vanilky a použijte na celotělový peeling, který můžete aplikovat pomocí houbičky nebo lufy.

Troška kávového lesku pro brunetky

Hnědým vlasům dodá káva lesk a sílu. Použijte čerstvou jemně mletou kávu, připravte z ní silnou kávovou směs s troškou vody a nechte ji zchladnout. Tu pak naneste na vlasy, přektyjte folií a zabalte do ručníku. Nechte působit 20 minut a pak smyjte teplou vodou.

Kávu i další zdravé potraviny najdete na eshopu www.bioobchod.cz.

Přejeme vám krásnou a svěží pleť a příjemné kávové chvilky! :)

Rubrika: