Jak se cítit opět krásná, sebevědomá a plná síly?

Máte pocit, že jste po vánočních svátcích spíše více „vyšťavená“, bez energie a elánu? Nejste v tom sama, pro většinu z nás je předvánoční období synonymem stresu a spěchu. Kde je ta slíbená pohoda a klid - zdánlivě nenápadná slovíčka, která jsou však již dlouhá léta vesele prezentována jako nejlepší přátelé Vánoc? Většina povinností je právě na nás, Vánoce jsou však za námi, dopřejte si proto chvilku sama pro sebe a „hoďte“ se znovu do pohody. Máme pro vás 5 tipů, jak na to!
large_girl-2626753_1920_0.jpg

1. Relaxujte, odpočívejte
Napusťte si vanu, zapalte svíčky, pusťte příjemnou muziku a užívejte nerušeného okamžiku a duševního klidu. Zkrátka vypněte mysl a zapomeňte na všechny každodenní strasti a problémy. Vyzkoušet můžete meditaci, případně jógu, která se stala opravdovým hitem poslední doby. Metod a možností je však více, zkuste masáž, navštívit wellness, saunu, zkrátka zvolte dle vás ideální místo a činnost k relaxaci a odpočinku. Uvolněte tělo i svou mysl!

2. Sportem ku zdraví
Do svého rozvrhu zapojte pohybovou aktivitu, vaše tělo bude doslova „chrochtat blahem“. Pohyb prospívá nejen po fyzické, ale i psychické stránce – mimo jiné díky vyplaveným endorfinům zlepšuje náladu. Na začátek to nepřepalte, naopak začněte pozvolna a postupně přidávejte. Najděte si aktivitu, která vás bude opravdu bavit a neodradí vás hned po prvních minutách - zkuste jógu, jízdu na kole nebo třeba jen svižnou chůzi. Každý pohyb se počítá.

Tip: Doporučujeme VacuShape. Jde o rychlou chůzi na běžícím páse, přičemž partie, jako je bříško, stehna a zadeček jsou prokrvovány v podtlakové kabině. Tato metoda je účinná v boji proti celulitidě, nadbytečným kilogramům a tak skvěle formuje postavu!

3. Udělejte si radost
Jednou za čas je třeba potěšit sama sebe, kupte si něco hezkého – módní šperk, vysněné boty, boho halenku nebo kvalitní kosmetiku. Pokud sáhnete po kosmetice, vybírejte nejlépe z řad přírodních produktů, u kterých je zaručené, že jsou bez chemických či dalších škodlivých látek. Je důležité věnovat pozornost tomu, co nanášíme na svoji pokožku. Látky - ať už škodlivé či vyživující, se totiž velmi rychle dostanou pod kůži a jejich účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

4. Nechte o sebe pečovat
Zavítejte do kosmetického salónu, užijte si kosmetické ošetření a nechte se hýčkat jako opravdová princezna. Dopřejte si chvíli, kdy bude pro změnu okolí pečovat o vás. Zkuste změnit účes, nebojte se extravagance či razantnější změny, v kadeřnictví vám poradí se střihem či barvou opravdoví profesionálové. Neopomeňte ani manikúru. Krásné nehty jsou totiž naší vizitkou.

Tip: Například metoda shellac je opravdu šetrná k vašim nehtům, navíc vypadá velmi elegantně a žensky. Vydrží až čtyři týdny, tak proč to nezkusit?

large_beauty-1721069_1920.jpg

5. Něco bláznivého
Vykouzlete na tváři úsměv nejen sobě, ale i svým blízkým. Oblečte si bláznivé vzory, barvy, zvolte netradiční účes, překvapte své blízké originálním překvapením, zkrátka vybočte z davu. Funguje to opravdu skvěle! Nezapomeňte připojit vzpřímenou chůzi, hlavu vzhůru, úsměv, pozitivní myšlení a hned se budete cítit lépe. Tak, jdete do toho s námi?

Rubrika: